Płyta tarasowa Tierra

Praktyczny kamienny taras

Poza walorami estetycznymi Tierra ma do zaoferowania również wysoką funkcjonalność, która przekłada się na komfort użytkowania. Płyta jest antypoślizgowa i odporna na warunki zewnętrzne. Dodatkowo już na etapie produkcji jest impregnowana. Powstała w ten sposób specjalna powłoka ogranicza tworzenie się plam i przebarwień na powierzchni. Dzięki temu utrzymanie jej w czystości jest znacznie łatwiejsze.

Funkcjonalne płyty tarasowe

Płyty tarasowe Tierra swoim wyglądem nawiązują do naturalnego kamienia. Dostępne są w kilku ciepłych odcieniach, które pozwolą stworzyć przyjemną, estetyczną aranżację w stylu klasycznym. Sprawdzą się do stworzenia pięknej ścieżki, alejki lub nawierzchni dziedzińca. Za ich pomocą można zabudować również taras metodą tradycyjną lub na wspornikach.


kolory


kształty

Płyta tarasowa Tierra


parametry techniczne

wymiary [cm]m² / paletawaga palety [kg]szt. / warstwadostępne kolory
40 x 40 x 4,48ok. 85050jasnobeżowy
jasnoszary
antracyt
60 x 40 x 4,47,68ok. 81532

Deklaracje, karty, instrukcje do pobrania tutaj


dodatkowe
informacje

Naturalny wygląd

Produkty wyjątkowe i oryginalne, co wynika z naturalnych właściwości materiału, wykorzystanych surowców i procesu produkcji. Wszystkie pozwalają osiągnąć niezwykle estetyczny, zróżnicowany i przede wszystkim naturalny efekt nawierzchni, wyglądem nawiązujący do kamienia, drewna czy cegły.

Impregnowane na etapie produkcji

Produkty zabezpieczone specjalną powłoką, która ogranicza powstawanie plam, przebarwień oraz ułatwia utrzymanie nawierzchni w czystości. Impregnacja wykonana jest już na etapie produkcji.

Antypoślizowość

Produkty, które ze względu na technologię produkcji i wykorzystywane surowce zapewniają bezpieczeństwo i komfort użytkowania. Powierzchnia kostek lub płyt wykazuje wysoki współczynnik antypoślizgowości.

Produkt paletyzowany

Produkty w standardzie pakowane na palecie.

Odporność na warunki atmosferyczne

Odpowiednia technologia produkcji, wysokiej jakości materiały oraz dodatkowe zabezpieczenia sprawiają, że produkty są odporne na skrajne warunki atmosferyczne.

Konieczność układania zgodnie z zasadą 3 palet

Zasada dotycząca głównie kostek z grupy Colormix – mieszanie kostek z 3 palet zapewnia najlepszy efekt wizualny, pozwala na uniknięcie plam kolorystycznych.

Colormix

Powierzchnie niepowtarzalne, mieniące się intrygującymi melanżami kolorystycznymi.

Konieczność zachowania odstępów między płytami

Układając płyty wet-cast konieczne jest zachowanie odpowiednich odstępów między nimi (7-15mm). Nie stosowanie się do tej zasady może skutkować odpryskami, wyszczerbieniami czy pęknięciami podczas eksploatacji.

Możliwość układania na wspornikach

Opcja ta pozwala na układanie tarasu „na sucho” oraz otrzymanie szerszej przestrzeni między płytami.